İş Kuracak Girişimcilere Verilen Banka Kredileri

Değerli Dostlar;
Bugünkü yazımızı işini henüz kurmamış, parlak bir iş fikri olan girişimcilere verilen banka kredilerine ayırdık. Neden mi? Her ne kadar girişimcilik destekleri ile girişimciliği geliştirmeye çalışılsa da sermayesi olmayan bir girişimci için iş kurmak maalesef hayalden öteye geçemiyor. Bu nedenle parlak bir iş fikri olan ancak sermayesi olmayan girişimci adaylarının kullanabileceği banka kredileri hakkında bilgi vermenin siz girişimciler için yararlı olacağı kanısındayız. Şimdi gelin girişimcilere verilen kredileri inceleyelim.

iş kurma kredisi

TEB Bankası Girişimci Kredileri
Bilişim, Yazılım, İnternet, E-Ticaret, Elektrik/Elektronik, Mühendislik, konularında mobil uygulamalar, dijital oyun ve çeşitli online projeler geliştirmekte olan tüm girişimcilerin finansman ihtiyaçları belirli limitler dahilinde karşılanmaktadır.
Kredilendirme süreçleri girişimcilere özel olarak kurgulanarak finansman talepleri girişimcilerin kredileri mali verilerine göre değil, iş planı ve nakit akışı değerlendirmesi ve iş fikrinin taşıdığı potansiyele göre değerlendirilmektedir.
TEB Girişimci kredilerinde sektörün öncü bankalarından olup Küçük İşletme Girişimcisi, Teknolojik Girişimci, Tarım Girişimcileri ve Franchise Girişimcilerine özel kredi paketleri sunmaktadır.

Garanti Bankası Yol Haritam
Garanti Bankası girişimcilere krediden ziyade girişimlerini nasıl büyütebileceklerine yönelik çalışmalar yapmaktadır. Garanti Yol Haritam uygulaması ile, yeni iş kurma, geliştirme veya olgunlaştırma aşamasındaki girişimcilere ve KOBİ’lere yönelik muhasebesel, teknik, finansal, stratejik ihtiyaçları için izlenmesi gereken yolları adım adım anlatan ve buna yönelik anket, makale, hesaplama araçları, kontrol listeleri gibi destek araçları sunulmaktadır.

İş Bankası
Teknolojik Girişimci Paketi ile en fazla 3 yıldır faaliyet gösteren, teknoloji odaklı, inovatif ve katma değer yaratan girişimcilerin ihtiyaç duyacağı finansman ve avantajlı hizmet desteği vermektedir.
Teknolojik Girişimci Paketi ile girişimcilere;
•İnternet Şubesi ve İşcep’ten sınırsız ücretsiz havale ve EFT
•Hesap İşletim Ücreti muafiyeti
•Ücretsiz Sanal POS
•E-İhracat paketi ve İş Bankası’nın sunduğu geniş kapsamlı e-ticaret ürünleri
•Dijital bankacılık servisleri ve e-ekstre, e-fatura, muhasebe entegrasyonu çözümleri
•KOSGEB aracılığıyla veya TÜBİTAK tarafından sağlanan hibe desteklerine hak kazanmaları halinde, hibe tutarları ödenene kadar Köprü Finansman ve Eş Finansman desteği
•KOBİ’lere özel internet sitesi İŞ’TE KOBİ üzerinden sektörel bilgilere ulaşıp ürün, hizmet ve kampanyalarını tanıtabilme imkanı verilmektedir.

Ziraat Bankası Girişimciye Değer Kredisi
Krediye ihtiyacı olup yeterli teminatı bulunmayan KOBİ’lere, KGF kefaleti, çok uygun koşullar, esnek ödeme seçenekleri ve 60 aya varan vade imkânıyla Girişimciye Değer Kredisi verilmektedir. Üstelik kullandırım komisyonu da bulunmamaktadır. 250.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için Girişimciye Değer Kredisinden yararlanılabilmektedir.

Halk Bankası
Halkbank, girişimcilerin yeni iş kurmaları ve ekonomik hayata katılmalarını desteklemek amacıyla Girişimci Kredisi ürününü sunmaktadır.
 Farklı deneyimlere sahip ve farklı alanlarda iş fikirlerine sahip girişimcilere özel kredi seçenekleri sunulmaktadır. Girişimci Kredileri ile,  girişimcileri,  üniversite mezunu genç girişimcilerden, teknokentlerde faaliyet gösteren teknolojik girişimcilere kadar geniş bir yelpazede desteklenmektedir.
Halkbankası da girişimci kredilerinde sektörün öncü bankalarından biridir.

Yapı Kredi

Yalnızca Gerçek kişi kadın tacirler veya %51 ve üzeri hissesi kadın ortağa ait firmalara özel olarak kısa ve orta vadeli işletme sermayesi ihtiyacını, kredi dosya masrafında %50 indirim imkanı ile sunulmaktadır.

Değerli Dostlar;
Yukarıda bilgileri yer alan krediler / destekler bankaların internet sitelerinden alınarak derlenmiştir.

Yorumlar