KOSGEB’ten 100 Bin TL Acil Destek Kredisi

Terör Olaylarından ve Afetlerden (sel, su baskını, zelzele, büyük kuraklık, anormal şiddette fırtına) olumsuz etkilenen KOBİ’lerin 100 bin TL’ye kadar kullanabilecekleri kredilerin faiz – kar payının tamamını KOSGEB karşılayacak.Acil Destek Kredisinden;

01.2015 tarihinden itibaren ülkemizde yaşanan doğal afetler, genel grev, yangın, halk hareketleri, terör vb. durumlardan etkilenen ve bu durumunu ilgili resmi makamlardan belgeleyen,

KOSGEB Veri Tabanı’na güncel kaydı olan,

İmalat sanayiinde faaliyette bulunan işletmeler ile Organize Sanayi Bölgelerinde faaliyette bulunan tüm sektörlerdeki işletmeler yararlanabileceklerdir.

Kredi Başvurusunda bulunulabilecek bankalar;
Akbank T.A.Ş., Denizbank A.Ş., Şekerbank T.A.Ş., T. Garanti Bankası A.Ş., T. Halk Bankası A.Ş., T. Vakıflar Bankası T.A.O., Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.

Kredinin ilk 12 ayı ödemesiz, geri kalanı 3 ayda bir eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 ay vadeli olacaktır. Teminat sorunu yaşayabilecek işletmelere yönelik olarak Kredi Garanti Fonu A.Ş.’den yararlanılabilecektir. Acil Destek Kredisi için son başvuru tarihi 31.12.2016’dır.

Yorumlar