En İyi 10 İnovasyon Filmi


En iyi inovasyon filmleri hangileridir? Bu makale, inovasyon konusunda uygun filmler bulmak için harika bir yer olmayı amaçlamaktadır ve inovasyon enerjiniz azaldığında belki biraz ilham bulmak için size bilgi verecektir.

Filmler ilham verir ve öğretir. İnovasyonu filmlerle göstermek mantıklıdır, çünkü neredeyse her film inovasyon sürecini kabaca paralel hale getiren dönüştürücü bir hikayedir.En İyi On Yenilik Filmi
(1) Moneyball
İnovasyonun tüm yönlerini öğretmek için daha iyi bir araç hayal etmek zor olurdu. Nominal olarak beyzbol ile ilgili, ama gerçekten bir şey yapmanın yenilikçi bir yolunun uygulanması ile ilgili. Tüm tipik inovasyon adımlarına sahiptir: şiddetli ihtiyaç, kaynak eksikliği, atılım kavramı, cesur adımlar, takım oluşturma, değişime direnç, projeye kayıt olma, umutsuzluğun derinlikleri ve nihayetinde zafer. Eski keşiflerle yapılan ilk buluşma, vizyon sahibi her yenilikçinin karşılaştığı şeydir.

(2) Mad Man - Deli Adamlar
Tamam, bu bir film değil. Yine de, inovasyonla ilgili çok fazla ders var ve bunun hakkında bir kitap yazabilirsiniz. Her bölüm, karmaşık zorluklar ve yenilikçi çözümler içermektedir.

(3) Tucker, the Man and His Dream - Tucker, Adam ve Rüyası
Preston Tucker’ın hikayesi bu unutulmaz filmde canlandırıldı. Tucker vizyon sahibi bir girişimci ve mühendis.

(4) The Aviator
Howard Hughes inanılmaz bir yenilikçiydi ve bu film, kusursuzluk arayışını gösteriyor. En sevdiğim yenilik sahnesi, mühendislerle konuştuğu ve bütün bir uçağın gömme perçinlerle yeniden inşa edilmesini talep ettiği yer.

(5) The Pursuit of Happyness - Mutluluk Peşinde
Bu, inovasyoncu için önemli bir özellik olan ısrarla ilgili bir film. Will Smith, umutsuzca genç oğluna bakmaya çalışırken evsizliği ve hapishaneden kaçan şanssız siyah adamı oynar. Sonunda başarılı olmak için bir yol bulur ve inanılmaz bir şekilde zorlukları aşar. Gerçek hikayeye dayalıdır.

(6) Jobs- İşler
Film, Walter Isaacson'ın Steve Jobs adlı kitabı kadar iyi değil, ancak filmde yenilikçiler için son derece öğretici olan pek çok an var.

(7) Envy - Kıskançlık
Filmin başlarında Jack Black ve Ben Stiller'in oynadığı iki ana karakterin icat tartışmalarında yer aldığı bir sahne var ki bunu izleyin.

(8) Apollo 13
Uzay kapsülü toprağa geri döndüğünde hava filtrasyon zorluğuna yönelik bir çözüm bulmak için şaşırtıcı bir yaratıcı problem çözme dizisi var. “Houston'da bir sorunumuz var” ifadesini hatırlıyor musunuz? Neyse ki NASA bir çözüm buldu.

(9) The Social Network - Facebook
Bu film bir start-up portresi ve bir inovasyon abidesi. Facebook bir vakumda icat edilmedi, gerçek bir insan ihtiyacından kaynaklanıyordu. Ve hepimiz biliyoruz ki inovatif ürünler biraz ihtiyaç ortaya çıkarmalı.

(10) Lorenzo’s Oil
Bazen belirli bir uzmanlık alanı dışındaki bir kişi, yeni ihtiyaç duyulan yere taze bir bakış açısı getirir. Bu çok gerçekçi bir hikaye filmi. Engelli bir çocuğun ebeveynleri, hiçbir şey yapılamayacağını söyleyen doktorların sürekli geri tepmesine rağmen çözüm aramaktadır.

Bu makale aşağıdaki linkten tercüme edilerek kısmen yayımlanmıştır. Yazının aslı için lütfen;

https://www.innovationexcellence.com/blog/2014/02/14/inspiring-innovation-films-a-top-ten-list/

Yorumlar