Kadın Girişimciler İçin İş Fırsatları

Kadın için evden çalışmanın en güzel faydalarından biri esneklik ve uygunluktur. Bu avantajları düşük başlangıç maliyetleri ile de birleştirebiliriz. Her yıl 1,4 milyon kadın, girişimci olarak kendi işinin patronu oluyor. Kadınlar için iş fırsatlarını yazımızda liste halinde sunuyoruz.


Danışmanlık
Daha önce çalışmış iseniz; önceki deneyim ve kişi listenizi kullanarak yapabileceğiniz klasik örneklerden biri danışmanlıktır. İşletmelerin çoğu bir danışman alarak aylık maaş ödemesi yapmak yerine daha uygun ücretlerle birkaç günlüğüne veya haftalığına birisine ücret ödemeyi tercih eder. Dışarıdan uzman bir profesyonelden destek almak önemli bir iş haline gelmiştir ve sizde bunun avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bu alan oldukça geniştir ve iyi gelir elde edebilmenize imkân tanır.

Youtube’da Video Yayınlamak

Düzenli olarak ilgilendiğiniz taktirde oldukça iyi gelir getiren bu işle iyi bir girişimcilik örneği sergileyebilirsiniz. Yetenekli olduğunuz alanı bulmak ilk önceliğiniz olmalıdır. Örneğin çok iyi yemek yapıyorsanız günlük olarak yaptığınız yemekleri çekip youtube’a yükleyebilirsiniz. Eğer örgü, süs eşyası yapmak gibi becerileriniz varsa nasıl yapılır şeklinde öğretici youtube videoları hazırlayabilirsiniz.

Freelance

Becerilerinizi ve kişi listenizi kullanarak evden çalışmaya başlayabilirsiniz. En mükemmel örneklerden biri muhasebeciliktir. Kendi evinizin basit olan bütün muhasebe işlerini halledebiliyorsanız bunu farklı birçok firma içinde yapabilirsiniz. Bir önceki işinize göre daha fazla para kazanabilirsiniz. Ayrıca çalışma saatleriniz azalır ve esnekleşir. Size tavsiye edebileceğimiz Freelance bir diğer iş ise rapor yazma veya online sekreterlik yapmaktır. Tam zamanlı sekreter çalıştırmak ve ödeme yapmak istemeyen küçük firmalara bu hizmeti sunan bir sürü kadın girişimci vardır.

Online Pazarlama

Daha önceki düzenli işlerini bırakan kadınlar veya çalışmamış olanlar online pazarlamacı olabilirler. Günde birkaç saatlik çalışmayla artan oranlı gelir elde edebilirsiniz. Kadınların aktif olarak yer aldığı bir diğer alansa deneyimli oldukları Adobe gibi yazılımları kullanarak internet sitesi geliştirme işine başlamaktır.
Bir bilgisayarınız ve internet bağlantınız varsa bu işi başarabilirsiniz demektir. Buradaki en avantajlı nokta bu işe düşük maliyetlerle ve hızlı bir şekilde işe başlayabilmektir.

Yazarlık ve Editörlük

Eğer kaleminize güveniyor ve okuyup araştırmayı seviyorsanız makale yazarlığı yapabilirsiniz. Bir girişimcilik örneği olan bu iş ile sıkı ve düzenli bir şekilde çalıştığınızda adınızı duyurabilir ve aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Burada önemli olan nokta yaratıcı olmanız ve asla kopya içerik üretmemenizdir. Çalışma saatlerinin esnek olması nedeniyle oldukça fazla tercih edilmektedir.

Yiyecek İçecek Hizmeti Ve Etkinlik Planlama

Büyük bir işletme açmak zorunda değilsiniz. Evde pişirdiği yemekleri satıp harika paralar kazanan bir sürü kadın vardır. Kar marjları oldukça iyidir. Kişi listeniz fazla ise yiyecek içecek işine girebilirsiniz.
Evden çalışmak isteyen kadınlar için uygun çok sayıda iş tipi vardır. Bunlardan biri de yemek işidir. Yemek pişirmeyi biliyorsanız bu yeteneğinizi evden çalışabileceğiniz bir girişimcilik işine dönüştürebilirsiniz. Tatlılar konusunda iyiyseniz buna öncelik verin.
Turşu hazırlamakta üstünüze yoksa o zaman sizin yapmanız gereken yiyecek işi bu olmalı. İşinizi kurmak için büyük bir sermayeye de gerek yok. Malzemelerden çoğu zaten her zaman evinizde bulunmaktadır. Evde yemek işinin sırrı insanların sizi fark etmesini sağlamaktır. Ne kadar çok sayıda insan tarafından tanınırsanız işiniz de o derece büyür. Bunun için sosyal medyayı kullanabilirsiniz.

Elişi Takılar veya Sanat Eserleri

Evden yapılabilecek işler arasında şu sıralarda en popüler olanlardan birisi de elişi ürünler yapıp satmaktır. El işi ürünler veya sanat eserleri yapmanın en güzel taraflarından biri ürünlerinizi fiziki bir dükkan aracılığıyla veya online olarak satabilecek olmanızdır. Bu sayede işinizin reklamını farklı şekillerde yapabilirsiniz.
Son günlerde trend haline gelen kaneviçe yaparak da kısa sürede ciddi bir satış rakamlarına ulaşılabilir. Bu konu hakkında bir bilgi bulunmuyor bile olsa belediyeler tarafından verilen kurslara katılım sağlayarak, bu konuda gelişim sağlanıp internet üzerinden siparişler alınarak bir pazar oluşturulabilir.
İşinizi büyütmek isterseniz ürünlerinizi farklı yerlerde satabilir, e-ticaret sitelerinde online dükkan açabilir veya ürünlerinizi yerel dükkanlara pazarlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Fenomenliği

Sanal dünya her geçen gün çok farklı alanlarda para kaynağı olabilmektedir. Herhangi bir yeteneğiniz varsa veya bu dünyada sizi diğerlerinden ayıracak bir konuda öne çıkarsanız, bir anda fenomen olmanız kaçınılmaz bir durum olacaktır. Böyle bir durumda hesabınızı takip eden veya görüntüleyen kişilerin artması, sizin bu hesap aracılığıyla reklam geliri elde etmenizi sağlayacaktır.

Evde Çiçek Yapmak

Çiçekçilik sektörü her ne kadar bir dükkana ihtiyaç duyuyor gibi görünse de evde de rahatlıkla yapılabilecek bir iştir. Fakat tabii ki biraz daha farklı bir yöntemle! Dekoratif amaçlı kullanılacak çiçekler, bildiğimiz çiçekçilik sektöründen daha farklı ilerlemektedir. Bunun için geri dönüşüm ürünlerini kullanarak yeni ürünler ortaya çıkarılabilir. İnternet üzerinden nasıl yapılabileceğine dair birçok videonun yer aldığı plastik şişelerden çiçek yapımı da bunlardan birisidir. Ayrıca gelin çiçeği gibi ürünler de tasarlamak çok ciddi bir gelir kaynağı olabilir. Bu konuda tasarımcılık becerinize güveniyorsanız güzel çiçekler tasarlayarak birçok gelinin elini süsleyebilirsiniz.

Yorumlar