İnternetten Alışveriş Yapmanın Avantajları

Günümüzde İnternet bağlantısı olmayan ev, interneti olmayan cep telefonu hemen hemen hiç kalmadı.  Bilgiye ulaşmak artık o kadar kolay bir hale geldi ki merak ettiğimiz her sorunun cevabını internetten bulabilir hale geldik. İnternet hayatımıza o kadar yerleşti ki sosyal medyada resim, video paylaşmaktan, alışveriş yapmaya, ürün satmaya, durakta otobüs beklerken otobüsün kaç dakika içerisinde geleceğine, yemek siparişi vermeye kadar çok büyük bir yelpazede yardımcımız, elimiz ayağımız oldu. Bu durum tüketici olarak bizlerin alışveriş alışkanlıklarını da kökten değiştirdi. Bu değişim daha da devam edecek gibi görünüyor.

Durum böyle olunca KOBİGirişim ailesi olarak sizlere, internet üzerinden alışveriş yapmanın avantajlarını paylaşarak sizleri bu konuda bilgilendirelim istedik. Şimdi gelin madde madde internetten yapılan alışverişin avantajlarını sıralayalım.

e-ticaretin faydaları


1- Zamandan Tasarrufu Sağlar
Alışveriş yapmanız için AVM'ye ya da mağazaya gitmenize gerek yoktur. Evde, işte oturduğunuz yerden cep telefonunuzla, bilgisayarınızla alışveriş yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan ürün bir kaç uzağınızdadır. Alışverişten artan zamanınızı diğer ihtiyaçlarınız için harcayabilirsiniz.

2- Ucuzdur
İnternetten alışveriş yapmak aynı ürün için bir çok siteyi karşılaştırma imkanı verdiği için en ucuz olan ürünü kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Eğer meraklı bir kişiyseniz yurt dışı siteleri de araştırabilirsiniz. Böylece en ucuz ürünü bulma konusunda uzmanlaşmış olacaksınız. Özellikle ucuz alışveriş meraklısı bir kişi iseniz Yüzbinlerce Ürün & Düşük Fiyat  (altı çizili yazıya tıklayabilirsiniz) sunan siteye mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz. (Bu siteden almak istediği eşyaları çok daha uygun fiyatlarla alan bir müşteri tavsiyesidir. Siz de deneyin pişman olmayacaksınız.) Ucuzluk konusunda bir diğer konu da AVM ya da Mağazaya gitme zorunluluğunuz olmadığınızdan cebinize kalan taksi, otobüs ücreti veya benzin parasıdır. (Sadece ulaşım olarak düşünmeyin bunun İstanbul trafiği var, park sorunu var, arabanın yıpranması var... )

3- Çok Fazla Ürün Seçeneği Sunması
Bir mağazaya oranla ürün çeşitliliği sınırsızdır. Bu durum özellikle küçük şehirlerde yaşayan, zor beğenen ve farklı olmayı seven tüketiciler için büyük bir avantajdır. Diğer taraftan bazı ürünler piyasada fazla bulunmamaktadır. (Örneğin büyük beden elbiseler gibi) İnternetten alışveriş yapmak bu açıdan da çok faydalıdır.

ürün gamının genişliği


4- Ürünler Kapımıza Gelir
Aldığınız ürünler ister market alışverişi olsun ister mağaza alışverişi olsun kapımıza kadar gelmektedir. Böylelikle tüketici hem yorulmaz hem de ihtiyacı olan ürünleri bir çırpıda alabilme imkanına kavuşmuş olur. Eğer iki çocuk annesi, eşi eve geç gelen ve çalışan bir bayansanız bu avantaj dünyalara bedeldir.

5- Fiyatlarda Düşüş Olduğunda Bilgilendirilirsiniz 
Bugün bir çok E-ticaret sitesi müşterilerine takip ettikleri ürünlerin fiyatları düştüğünde bilgi vermektedir. Böylece tüketiciler, almak istedikleri ürünü daha uygun fiyattan alma imkanına kavuşmaktadır. Üye olunan E-ticaret siteleri müşterilerine fırsatlarla ilgili de bilgilendirmeler yaparak müşterine ihtiyaçlarını uygun fiyattan giderme şansı vermektedir. Bu konuda Sürekli Düşük Fiyatlar sunan sitelere bir göz atabilirsiniz.

6- Bozulan Eşyalarınızın Yedek Parçalarını Alabilirsiniz
İşte bu madde özellikle evde bozulan, kırılan parçaları tamir etmeyi seven meraklı tamirciler için çok çok önemlidir. Kullandığınız cep telefonlarındaki ekran değişimi, batarya değişimi gibi teknik işleri yapmaktan hoşlanan biriyseniz kendi işinizi kendiniz halledebilirsiniz. Ekrandan, bataryaya, açma kapama tuşuna kadar aradığınız tüm yedek parçalar internette bulunmaktadır. Sipariş verip internetten nasıl montaj yapabilirim diye araştırırsanız hem paranız cebinizde kalır hem de bir şeyleri tamir etmenin hazzını yaşamış olursunuz.

İnternetten alışveriş yaparken kredi kartı bilgilerim çalınır, hesabım boşaltılır diye kararsız kalanlar için hemen her bankanın sunduğu Sanal Kartlarla alışveriş yapmanızı öneririz.

Sevgili Dostlar;
E-Ticaret aldı başını gidiyor sizler de büyüyen pastanın nimetlerinden pay almak istiyorsanız İnternet alışveriş yapmayı, satış yapmayı deneyebilirsiniz.  

Sizlerin de eklemek istedikleri varsa lütfen yorumlarınızı bırakın.

Yorumlar

Bilgilendiren oldukça aydınlatıcı güzel bir yazı, teşekkür ederim. Ama, her şeyden önce, belirtilen bütün bu kolaylıklar ile imkanlardan yararlanabilmek için cüzdanımızda/hesabımızda yeterli miktarda paramızın olması gerekmektedir.
KOBİ GİRİŞİM dedi ki…
Hasan Bey naif yorumunuz için teşekkür ederiz. Hayat inişli çıkışlı bir serüvendir ve bu serüvende tüm güzelliklerin sizinle birlikte olmasını temenni ederiz.