Araba Kiralamanın Avantajları

Değerli Dostlar;
      Artan bakım maliyetleri, kasko, trafik sigortası, vergiler, aracın yıpranması, anlık ihtiyaçlar, kendi aracımızla gittiğimizde ulaşım masraflarının çok olması gibi birçok nedenle araç almak/kullanmak yerine araba kiralamayı mutlak aklımızdan geçirmişizdir. Hal böyle olunca araç kiralamanın avantajlı taraflarını sizlerle paylaşmak istedik. Bu amaçla bugünkü yazımızı araç kiralamak ile satın almak arasında kalan okuyucularımıza ayırdık.otomobil kiralama


     Otomobiller artık her ailenin, şirketin olmazsa olmazları arasına giren, bizleri dağ tepe demeden direksiyonu çevirdiğimiz her yere götüren farkında olmadan gönül bağı kurduğumuz vasıtalardır. Bu vasıtaların ilk yatırım ve işletme maliyetlerinin artması gerek şirketleri gerekse de bireysel kullanıcıları araç kiralamaya teşvik ediyor. Araç kiralama o kadar arttı ki beyaz renkli araba deyince akla ilk olarak kiralık araçlar gelir oldu. (Trafikte gördüğümüz birçok aracın kiralık olduğunu plaka çıtalarına dikkatli baktığımızda rahatlıkla görebiliyoruz.)

Şimdi gelin Araç Kiralamanın Avantajlı yönleri bir bir sıralayalım.

1- Kiraladığınız aracın ilk yatırım maliyeti yoktur
Araç satın almak istediğinizde orta halli bir araç için yaklaşık 100.000 TL civarı bir para harcamanız gerekirken aynı segment için 1500 TL/Ay kiralama bedeli ödemeniz yeterlidir. Toplu nakit çıkışı olmayacaktır. Bugün uluslararası araç kiralama şirketleri ülkemizde faaliyet göstermekte ve müşterilerine ekonomik çözümler sunmaktadır. Birçok araç kiralama şirketini içinde bulunduran Ucuz Araç Kiralama Platformu (Platform için tıklayınız) müşterilerine uygun fiyattan çözümler sunmaktadır. Uzun dönemli araç kiraladığınızda kiralama gideriniz daha da düşecektir. 

2- İşletme maliyeti yoktur
Araç kiraladığınızda aracın vergisi, sigortası, kaskosu, bakımı, muayenesi için para ödemez, bu işleri takip etmek için de vakit harcamazsınız. İş hayatının altın kuralı: Vakit nakittir. (Aracın benzini mazotu istisnadır)

3- Giderlerinizi vergiden düşebilirsiniz
Şirketler araç kiraladıklarında kiralama giderlerini vergiden düşebilmektedir. Bu durum bir çok işletme için çok avantaj sağlamaktadır.

süper otomobil


4- Uzak mesafelerdeki seyahatleriniz için Araç Kiralamak hem zaman kazandırır hem de ucuzdur
İster iş seyahati olsun ister ister bireysel gezi, uzak mesafelere kendi aracınızla uzun saatler boyunca yol katederek gitmek büyük bir işkencedir. Masrafı da cabası. Bunun yerine önceden planlanmış bir gezi için alacağınız ucuz uçak bileti ve havaalanından kiralayacağınız bir araç sizin için hem pratik hem de ucuz olacaktır. Uçak bileti gibi araç kiralamayı da önceden yaptığınızda rakamlar bir miktar daha düşebilmektedir. Ayrıca bu işi profesyonel yapan bazı firmalar aracı aldığınız yer ile bıraktığınız yerin farklı olmasına imkan verebilmektedir. Erzurum Hava alanından dan aldığınız bir aracı Van'a bırakabilirsiniz. Böylece hem daha az yorulacak hem de gittiğiniz yerde kiraladığınız aracınızla istediğiniz yere kolayca gidebileceksiniz. Otomobil özgürlüktür.

5- Mal canın yongasıdır
Kendi aracınızla yaptığınız bir kazada içinizin yağları erir üzülürsünüz ancak kiraladığınız bir araç için bunu söylemek güçtür.

6- Farklı modeller deneyebilirsiniz seçeneğiniz çoktur.
Kiralık araç işi yapan bir çok şirketin araç seçeneği oldukça geniştir. Sürüş tarzına göre kullanıcılar bir çok seçenek içerisinden kolaylıkla seçim yapabilmekte bu seçimlerini istediği zaman değiştirebilmektedir. Orta halli tüm araçları kiralayarak tüm modeller hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

        Sizleri işin muhasebe, hesap kitap işlerine sokmadan, araç kiralamanın avantajları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Sizlerin de bu konuda ekleyecekleri vardır mutlaka. Yazının altında yer alan kısma yorumlarınızı bekleriz. 
Yorumlar