KOSGEB 2016 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği

KOBİ’lerin ve Girişimcilerin her zaman yanında olan KOSGEB yeni bir faizsiz kredi desteği açıkladı. KOSGEB’den yapılan açıklamaya göre;

  • İmalat sanayinde faaliyet gösteren (aşağıdaki linkte imalat sanayi işletmelerini görebilirsiniz)

  • KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı (aşağıdaki linkte kayıt işlemi anlatılmaktadır.)

faizsiz kredi

İşletmelerin kullanacakları Yerli ve Yeni Makine-Teçhizat Alımlarının desteklenmesine yönelik olarak Kredi Faiz Desteği uygulanacaktır. Kredi Faiz Desteği kapsamında işletme başına sağlanacak azami 1.500.000 TL kredi kullanılabilecektir.

Kredi Faizinin Tamamı (300.000 TL’ye kadar) KOSGEB tarafından karşılanacaktır. Kredinin vadesi ilk 6 ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 aydır.

Kredi Faiz Desteği’ne katılan bankalar;
AKBANK T.A.Ş., DENİZBANK A.Ş., C. ZİRAAT BANKASI A.Ş., GARANTİ BANKASI A.Ş., HALK BANKASI A.Ş., İŞ BANKASI A.Ş., VAKIFLAR BANKASI T.A.O., YAPI KREDİ BANKASI

Teminat sıkıntısı çeken işletmelerin bu sorunlarının giderilmesini teminen Kredi Garanti Fonu A.Ş. de programda yer alacağı açıklandı.

KOBİ’ler Kredi Faiz Desteğine en son 3 Ekim 2016 tarihi mesai bitimine kadar internet adresinden http://kds.kosgeb.gov.tr/UI/KOBILogin.aspx  başvuru yapabilecekler.


Başvuruda talep edilen makine teçhizatın işletmenin faaliyet gösterdiği sektör ile alakalı olması gerekmektedir. Başvurusu uygun bulunan işletmeler yukarıda yer alan bankalara başvuru yapacaktır. Bankanın krediye onay vermesi durumunda kredi faiz desteği verilecektir.

Yorumlar